Kvíz
Poslední komentáře
- Odstřel Mikulovského viaduktu
1 rok 9 týdnů zpět - Schnöbel Brüder Judendorf
1 rok 15 týdnů zpět - podobná známka
1 rok 15 týdnů zpět - Okap
2 roky 1 týden zpět - nenalezené jméno
2 roky 9 týdnů zpět
Osek v číslech
Osek na Facebooku
Zahajovací koncert v klášteře
V průběhu března navštívil opakovaně klášter Osek zástupce německého spolku Ambross Gut z Wolkensteinu, místní části Schönbrunn, s konkrétním hudebním záměrem. Volba Oseká vzešla na doporučení vedení Marienbergu, což je partnerské město Mostu. Zde získal pan Thoralf Müller potřebný kontakt i záruku jedinečnosti prostředí.
Správce kláštera MVDr. Jindřich Koska byl výborným průvodcem podstatnou částí klášterního areálu, který našeho hosta natolik oslovil, že je na neděli 8. května v 16.00 hodin dohodnut zahajovací koncert, v jehož rámci se mohou přátelé krásné hudby těšit na pozouny, chrámové písně a chrámovou hudbu v aranžmá pro „Brass conection" pod vedením církevního hudebního ředitele Matthiase Schmeiße. Pro pozvané hosty bude pak k rozhovorům a občerstvení využit freskový sál a návštěvníci se budou moci občerstvit i přímo v klášterním nádvoří, což bude v májovém podvečeru jistě obzvláště příjemné.
Dohodu mezi oběma subjekty umocnilo krásné prostředí hradu Hněvína v Mostě, kde nám MVDr. Koska mj. vylíčil i hospodářskou situaci kláštera, takže celý výtěžek koncertu bude věnován na jeho údržbu.
Spolek Ambross Gut je organizací, která se na opačné straně Krušných hor zabývá udržováním krušnohorských tradic a zvyků s cílem jejich opětovného navázání i na českou stranu. Tímto zaměřením došlo i na kontakt s vedením oseckého ITC a pro účely kolektivních programů spolku byl např. již poznamenán termín Osecké pouti či podmínky provozu klášterního ubytování.
The best thing about your
| [The best thing about your site is the valuable updates on society and historical facts and figures of the country as a whole. I am here again on your site and reading the article by the renown personal Brigita JANOVSKÁ, it has very good information for me.
http://www.outlookaddressbooks.com/outlook-address-book-2/how-to-create-...
The pleasure on our
| [Stroj překlad:
Nejlepší věc, o vašich stránkách je cenné aktuální informace o společnosti a historických faktů a čísel v zemi jako celku. Jsem tu opět na vašich stránkách a přečtení článku od renomovaného osobní Brigita Janovská, že má velmi dobré informace pro mě.
Poslat nový komentář